Szervezetfejlesztés
Minőségbiztosítás
Mindennapi életünk felgyorsult világában növekedési igényünk minden pillanatban szembeötlő. A tökéletességre való törekvés szinte már alapkövetelmény, mindez személyiségünk folyamatos fejlesztését igényli. Egyre fontosabbá vált, hogy gyorsan reagáljunk a kihívásokra, a változásból adódó új feladatokat hamar megoldjuk és tanuljunk egyéni és szervezeti kríziseinkből. Mindez a folyamat nemcsak magánéletünkben van jelen, hanem munkahelyi szerepeinkre is áthat.
A szervezetek fejlődése maga után vonja szakmai szerepeink változását. Sorra érik egymást a különféle fejlesztő módszerek, amelyek a munkahelyi növekedést és hatékonyságot kívánják elősegíteni. Az ideális munkaerővé a fejlett érzelmi intelligenciával és magas szakmai képességekkel rendelkező ember vált, a munkában már nemcsak a mennyiségi szemlélet uralkodik, hanem az is, hogyan érezzük magunkat benne.
Vizsgálatok kimutatták, hogy a dolgozók jó lelki állapota növeli a kreativitást, erősíti a motivációt és csökkenti többek között a hibázás arányát és a kieső munkaidőt. A mai generációra már az un. „happy work” szemlélet jellemző Ebben a folyamatosan mozgó világban személyiségünk változásával, szakmai szerepeink is folyamatosan változnak. Hogy erre a növekedési igényre hogyan reagálunk, a változást hogyan éljük meg személyiségfüggő. Akár értelmezhetjük szorongató nyomásnak, de megélhetjük a változást pozitív módon, egy fejlődési lehetőségként is.
A lényeg, a változást nem tudjuk elkerülni.

Magánklienseimmel végzett munkámon kívül évek óta különböző szervezetek, azok vezetőinek minőségi fejlesztésével foglalkozom.
Munkám egy része szupervízió és coaching keretében történik. Célja lehet az egyén vagy csoport szakma orientált fejlesztése, működési optimumának közös felfedezése, személyes és szakmai hatékonyságának erősítése.
Emellett pszichológiai segítséget nyújtok a szervezetekben dolgozók mentális egészségének megtartásához, munkavégzésük során jelentkező, érzelmi szinten megnyilvánuló problémáik megoldásához.
Az általam használt tanácsadási formák a változásban nyújtanak segítséget, és bár eltérő a céljuk, fókuszuk, kereteik, de valamennyi során fejlődik a résztvevők önismerete, működésük jobb megértése. Segítenek feloldani konfliktusaikat, új készségeket fejlesztenek jövőbeli működésükhöz. Szupervízió, coaching, pszichológiai tanácsadás. Mindegyik módszernek megvan a maga indikációja, szerepe, de a gyakorlatban ezek a módszerek jól kiegészítik egymást.
Mivel jelenleg a munkaerőpiacon a mennyiség csak ideig-óráig jelenthet megoldást, a minőségi munkaerő az, amitől a vállalat működésében hatékonyságot és eredményességet várhatunk el.
A velem való találkozások ezt a minőségbiztosítást szolgálják.
Milyen témák kerülhetnek szóba?
Krízishelyzetben alkalmazható támogatási stratégia a szervezetekben
Minden szervezet elkötelezett abban, hogy alkalmazottainak biztonságos és egészséges munkakörnyezetet teremtsen válsághelyzetben is. Ez vonatkozik a mentális egészség megtartására a nehéz időkben. Több minden mellett, kihívást jelenthet a megszokott döntések meghozatala, vagyoni biztonság kérdése, a jövőbe vetett bizalom meggyengülése, mivel annyi minden átláthatatlanná válik. Ez egy mélyen szorongást keltő helyzet, melyben anélkül kell dönteni, hogy időnként valóban meglennének a döntések alapjául szolgáló megfontolások.
Ilyen esetben a támogatói munkában kulcsfontosságú a megváltozott helyzett okozta stressz kezelése, amelyben a támogatást kérőknek rá kell jönniünk, vannak helyzetek, amelyekben a szokásos megoldásokkal nem juthatnak előbbre. Mindezek segíthetnek abban, hogy a szervezet válsághelyzetben is fenn tudja tartani azt a fajta minőségbiztosítást, amelyet hagyományos működésében megkíván és az ügyfelek felé kommunikál.
